Derneğimizin "Avrupa Yurttaş Bilimi Derneğine (European Citizen Science Association-ECSA) Üyeliği Onaylandı

Derneğimizin "Avrupa Yurttaş Bilimi Derneğine (European Citizen Science Association-ECSA) Üyeliği Onaylandı

Yurttaş Bilimi Geliştme Çalışmalarımızı Güçlendiren Çok Önemli Bir Adım!

Yeni Yaşam Derneği olarak yerelde katılımcı akademi-yurttaş bilimi çalışmalarını geliştirmek ve AB Horizon Avrupa çerçevesinde çalışmalarımızı daha da güçlendirmek üzere çok önemli bir adım attık.  25 Ocak 2021 tarihi itibariyle, 1500'e yakın bilimsel çalışma yürüten sivil toplum kuruluşu, merkez ve kurumunun dahil olduğu "Avrupa Yurttaş Bilimi Derneği-European Citizen Science Association (ECSA)" ne üyeliğimiz onaylanmış bulunmaktadır.

Horizon Europe ve Yurttaş Bilimi çerçevesinde önümüzdeki süreçlerde yerelde bilgi birikiminin güçlendirilmesi için attığımız bu güzel adımı duyurmaktan memnuniyet duyarız. Temellerini Matra programı desteğiyle attığımız "Ekonomi ve Toplum Akademisi"nin bilimsel araştırma ve çalışmalara daha etkin katılma ve toplumla birlikte bilgi-bilim üretme kapasitesini bu üyelik sayesinde bir adım daha ileriye taşımış bulunmaktayız. 

Katılımcı Akademi'de Yurttaş Bilimini geliştirmek için yereldeki tüm paydaşlarımızla bu adımları güçlendirme yolunda katkısı olan herkese teşekkür ederiz. Bizimle kalın, Bilimle kalın.

ECSA Web Sitesi: https://ecsa.citizen-science.net